• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pytania na temat gry nowych graczy  (Przeczytany 1034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harsin

• MIA
  • *
  • Reputacja +0/-0
Odp: Pytania na temat gry nowych graczy
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lipiec 2017, 21:25:31 »
Witam

Prosiłbym doświadczonych graczy o skomentowanie co sądzą o moim planowanym buildzie. Wszelka krytyka, uwagi mile widziane. Moje założenia mogą być mylne bo dawno nie grałem, tylko teraz chwilę na test serverze no i oglądałem filmiki na YT.

https://albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/2770

Starałem się stworzyć coś, co będzie w miarę uniwersalne, zarówno do gatheringu, hellgateów, gankowania, PvE a nawet nie najgorsze do ZvZ ze względu na trochę AoE.

Proszę o komentarze ludzi którzy wiedzą w miarę jak działa teraz 1 handed spear (bo chyba to się zmieniało na przestrzeni czasu, nie wiem, długo nie grałem a ten spear testowałem teraz na test serverze).

Jak to ma działać?

Do 5v5: Generalnie teraz na Q barzdo szybko można nastackować 3 stacki nawet bez przeciwnika, po czym odpalamy royal hood, następnie stackujemy odrazu W i mamy około 3 sekund na wbitke z E za bardzo poteżny dmg wielkości mniej więcej E cursed staffa. Potem możemy obijać dalej ludzi po czym ewakuować się za pomocą assasin chesta i/luba assasin bootsów (jeżeli nie użyliśmy ich do wbitki). + shield dodaje troche tankowności.

Minusy że jest to pewnie dość przewidywalne i łatwe do skontrowania + nie zawsze uda się to wszystko wyładować w odopowiednim czasie. Dodatkowo poza pierwszym jebnięciem, 3 stacki się rozładowywują i troche mało wtedy zadajemy.

Do gatheringu: mamy dodatkowego dasha co 20s z E naszej broni + wiadomo assasin chest i run na butkach

Gankowanie: nie najlepsza broń do gankowania, inne speary dużo lepsze, no ale jest gap closer na E więc jest to +

Ponadto rzeczy do rozważenia:
Torch vs Shield , czyli więcej atk speeda i cd reduction vs bycie troche bardziej tanky

Czapka przed artefaktem: Hunter's hood z odbiciem dmg? Słyszałem, że nie jest najlepsza, bo nie odbija AoE i dot, ale w sumie nie widzę lepszej jeżeli chcę używać leatherowego artefaktu.  Widziałem ten build z ciężką czapką z Blockiem ale nie bardzo mi się to jakoś podoba, bo działa tylko 2 sekundy do tego ciężka czapka = mniej dmg.

Inny armor? bo nie będę wykorzystywał zwiększenia dmg'u na Ambushu? W sumie zawsze można zmienić Ambush po prostu na ten skill co odbija 50% dmg i daje resisty, a ambush do open worlda używać bardziej.

Kolejną zaletą tego buildu jest fakt iż jednoręczny artefakt jest bardzi fajny, co na późniejszym etapie gry może mieć znaczenie. oczywiście np taki FuS stosował go bardziej jako tank/CCer, no ale może pod ten build też by działało. (stackujesz dmg z 2 skilli i rzucasz speara).

Z góry dziękuję jeżeli ktoś to wszystko przeczytał, nawet nie wiem czy to wszystko ma sens bo dawno nie grałem, więc jestem otwarty na krytykę :D

Offline Fikus

• MIA
  • *
  • Reputacja +8/-2
    • Battle.netDeep#2112
    • Originpiopepik
    • SteamPopielik
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lipiec 2017, 22:43:47 »
Jako że na buildach się nie znam (nie byłem na bieżąco z albionem) to na temat całego buildu się nie wypowiem, ale jedną rzecz mogę wytknąć. Do gatheringu nosisz specjalny set przecież(czapka klata buty), także co najwyżej rzeczywiście włócznie można nosić bo ma ten odskok. To tyle.

Offline Zwierzak

• RENEGAT
  • *
  • Reputacja +7/-3
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lipiec 2017, 10:11:43 »
build nawet spoko do 5v5 , na zergi spere ze stunem tez nie ciezko zdobyc wiec i ten sie przyda, a do gatheringu to masz osobne sety co daja bonusy i maja mnustow ucieczek wiec je radze używać.

Offline Harsin

• MIA
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:17:34 »
No macie rację, zapomniałem o tych setach pod gathering, nigdy tego nie miałem okazji używać

Offline sDelg

• Obrońca Gazadriela
  • Podoficer
  • Reputacja +16/-4
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipiec 2017, 16:56:20 »
Ja bym szedł w torcha, ataackspeed + cdr

Offline NoReason

• RENEGAT
  • *
  • Reputacja +4/-0
    • SteamNoReason
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Lipiec 2017, 14:15:41 »
Ten helm nic Ci nie daje. Do wymiany.

Offline Archanioł

• RENEGAT
  • *
  • Reputacja +14/-11
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lipiec 2017, 07:20:00 »
Mam trochę głupie pytanie co do Craftu. Jakbym chciał crafcic eq na zbieracza bawełny. Do poziomu T4 wystarczy że będę crafcil narzędzie. A czy jestem wstanie dojść do crafcenia eq zbieracza T5 tworzac tylko buty/armor/czapke? Czy musiałbym Tworzyć też narzędzia?

Offline Roskuwacz

• Oficer
  • Reputacja +32/-14
    • Originroskuwacz
    • Steamroskuwacz
  • PVP EXP: 10
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lipiec 2017, 09:23:27 »
Podobno crafting setu odblokowuje crafcenie narzędzia.
“You can't hammer tin into iron, no matter how hard you beat it, but that doesn't mean it's useless.”-George.R.R.Martin